Mūsdienās izstāstīt savu stāstu nozīmē to darīt soli pa solim, ļaujot sev un pasaulei mainīties. Tas nav viens fiksēts mirklis reizi piecos gados, tā ir mūžam plūstoša un mainīga noskaņa kā dzīvojot cauri gadalaikiem, cauri mēnesim, nedēļai un dienai. Savs stāsts rītam un savs vasarai. Savs piektdienai un savs mēneša pēdējai dienai.

Cilvēcība beidzot ir kļuvusi par vērtību, un es ticu, ka mēs patiesi gribam saprast viens otru. Tāpat pasaules viedie runā par caurspīdību un autentiskumu, kas kļuvuši par svarīgu mūsu ikdienas sastāvdaļu. Tāpēc stāsta stāstīšanas procesā ir ļoti svarīgi ietērpt vārdos savas domas un vērtības, un tālāk šīs sajūtas var padarīt citiem redzamas bildēs. Un šis ir formāts, kurā mana sirds gavilē. Par idejām un vērtībām, kas liek mums sapņot, elpot, darīt, dzīvot. Pirmo reizi sajūsmu par stāsta formātu sajutu pirms dažiem gadiem, kad fotografēju zobu ķiruģijas privātprakses mājaslapai – tik interesantu un skaistu dienu es pavisam noteikti nebiju gaidījusi! Tāpat pagājušajā gadā ik mēnesi braucām fotografēt pasauli, kurā aug un top tējas. Un sapratu, ka vienkāršas klišejiskas produktu bildes nepastāsta itin neko. Neko par cilvēkiem, kas aiz tā stāv, par viņu dzīves redzējumu, filozofiju, ikdienu, domām un darbiem. Ir vajadzīgs pilnais stāsts, lai līdz galam izprastu un izstāstītu, kāpēc mēs lietas daram tieši tā. Ka ticam citādai pasaulei, ka aiz katras mūsu kustības slēpjas kāds piedzīvojums, kāda atziņa, kāda pieredze. Un tas padara to, ko mēs radām, tik īpašu.

Es ticu, ka mums ir ļoti daudz šādu stāstu, tikai tie ir noslēpti, steigā nepamanīti un, iespējams, esot tiem pa vidu, īsti neapzināti kā vērtība. Gribu tos atklāt un palīdzēt parādīt pasaulei. Tāpēc nāku klajā ar piedāvājumu visiem, kam nepieciešams regulāri atjaunot savu bilžu krājumu, lai izstāstītu savu stāstu blogos, instagramos un citās vidēs, kur nepieciešama fotogrāfija.

Kā tas notiek?

Mēs apņemamies noteiktu laiku kopīgi veidot stāstu. Sākam ar iepazīšanās bildēm, ko var jau izmantot sava stāsta stāstīšanai pasaulei. Un vienojamies par bilžu dienu regularitāti (vēlams reizi mēnesī vai reizi divos, nu vismaz vienreiz katrā gadalaikā), un pirms šīs dienas rūpīgi saplānojam, ko gribam pastāstīt, ko darīsim, kas mums vēl nepieciešams akcentiem un pareizo sajūtu nodošanai. Mērķis ir radīt katru bildi savādāku, tādu, kas neatkārtojas un nav līdzīga iepriekšējai. Pirmās reizes viss šķitīs vienkārši, taču ar katru nākamo sarežģītība pieaug un paliek gan interesantāk, gan arī radošāk. Tas ir komandas darbs, kas ir bezgala auglīgs, sirdi viļņojošs un dvēseli sildošs, bet prasa arī nopietnu gatavošanos un saskaņošanos.

Kam šis der?

Visiem, kam ir vajadzība pēc regulārām mazām, cilvēcīgām un īstām ziņām blogos, instagramos un citos mēdijos. Tiem, kas ir apņēmušies regulāri pastāstīt mazu gabaliņu no sava stāsta. Un ir vienalga, vai Tu audzē dilles, taisi bungas, raksti dzeju, labo močus, māci simtu trīs razbainiekus vai dejo baletu. Jebkuram no mums ir savs stāsts, sava ikdiena, mazās un lielās lietas, kas ir svarīgas, lai rastos tas, ko mēs darām. Derēs arī tiem, kas grib vēlreiz sajust taureņus vēderā. Kā toreiz, kad uzsāki savu ceļu iet. Pastāstot citiem, stāsts atdzīvojas, pieņemas spēkā un pārvēršas zosādā un saviļņojuma asarās. Tāpat noderēs tiem, kas grib ietērpt vārdos savas ēteriskās sajūtas un darbus. Tas ļauj noticēt, dod spēku turpināt un apņēmīgi iet tālāk.

Kam šis neder?

Tiem, kas grib pārpucētu performanci. Es ticu, ka ilgtermiņā to atšifrē. Nederēs tiem, kas nav gatavi šim regulāri veltīt laiku un enerģiju. Iespējams, Tev tas nav nepieciešams. Nederēs arī tiem, kas uzskata, ka jebko var uzbildēt ar telefonu. Jo kāpēc gan tad tērēt laiku un naudu nevajadzīgām lietām. Nederēs tiem, kam nav būtiski savu vizuālo identitāti veidot apzināti, vienā rokrakstā un noskaņā. Nederēs tiem, kuru dzīves uzskati būtiski atšķiras no maniem. Mums nesaskanēs redzējums uz lietām un projekts izgāzīsies. Neder tiem, kam nepatīk manas bildes. Un nederēs tiem, kas plāno pēc mēneša pārdomāt. Šis ir ilgtermiņa lēmums ar savstarpēju vienošanos. Cilvēcīgu vienošanos.

Cik tas maksā? Sākot no 39 EUR mēnesī, bet katram stāstam ir cita frekvence, biežums un ģeogrāfija, tāpēc par to vienojamies atsevišķi.